Vítejte! Jak vidíte, stránky jsou ve výstavbě. A asi ještě dlouho budou...

Zde publikované bylo vytvořeno čistě pro potěchu čtenářstva.

P9120094.JPG

(Vánoce 1980)

 

1.

V elegantním dámském budoáru seděla Narcissa Malfoyová před zrcadlem a mlčky nechávala svou komornou Jean dokončovat složitý účes její paní. Narcissa si vždy držela komornou. Žádná domácí skřítka nikdy nenahradí péči šikovného děvčete. Ať si Lucius myslí co chce.

Diskrétní zaklepání na dveře.

„Šla otevřít," rozkázala děvčeti. Jean pokývla hlavou, odložila vlásničky a odplula ke dveřím. Dokázala chodit obdivuhodně potichu.

„Hmm, vypadáš nádherně, Cisso. Za jak dlouho se budeš schopná věnovat našim hostům?"

„Předpokládám, že deset minut bude postačujících, Lucie."

„Nemusíš zbytečně pospíchat. Zkontroluji malého a za patnáct minut si tě dovolím vyzvednout."

Přikývla na znamení souhlasu.

Usmál se na ni a ponechal ji samotnou s komornou a téměř hotovým účesem.

Půjde zkontrolovat malého... Dědic až na prvním místě. Tak to má být. Jean se mlčky vrátila ke své práci. Narcissa pohlížela do zrcadla na její hbité prsty ve svých vlasech, na její tmavé kadeře tiše padající do čela. Šikovná dívka. Tichá, uctivá, pečlivá. Tu si musí podržet stůj co stůj.

 


2.

Jean došla otevřít dveře panina budoáru. Mladý pán se na ni rozpustile usmál než vešel do místnosti pohovořit se svou manželkou. Při odchodu se ještě ohlédl a přimhouřenýma očima přejel po její postavě. Zachvěla se. Tohle místo pro ni bylo důležité. Byt, strava, více než přiměřená mzda - a laskavá paní. A mladý pohledný pán, který na ní rád spočinul svým pohledem. Jean byla bezradná. Očekávalo se od ní, že bude vůči pánovi lhostejná nebo vstřícná? Co by si přála její paní? S kým se poradit?

Vrátila se dokončit paninu výpravu. Hotovo. Vše bylo dokonalé. Paní měla nádhernou postavu, mateřství jí prospělo. Půl roku poté, co povila prvorozeného syna, byla útlá s výraznými ňadry a jemně zaobleným bříškem. Ve večerních šatech vypadala nadpozemsky.

Paní na sebe pohlížela do zrcadla, z její tváře nebylo možné na první pohled vyčíst, co soudí o celoodpolední práci komorné na svém vzhledu. Ale Jean svou paní znala. Paní nikdy nechválila, případnou nespokojenost vyjadřovala několika málo úsečnými slovy. Všichni o ní říkali, že je chladná a přísná, ale Jean si to nemyslela. Znala smýšlení té hrdé ženy asi lépe než všichni v tomto domě, mladého pána nevyjímajíc. Hrdá byla, to ano. Chladná ne. City téhle ženy byly stejně vášnivé jako kohokoli jiného. Ale byla přísná: a nejvíc na sebe. Nikdy si nedovolila vystoupit z rámce dobře vychované ženy z bohaté rodiny. Ani když rodila, neuniklo jí jediné zasténání. Dáma každým coulem.

Ozvalo se zaklepání. Paní se prudce nadechla a pokynula komorné, aby zůstala stát. Pak pomaličku hluboce vydechla, otočila se ke dveřím, na tváři vyloudila jemný společenský úsměv, který ji bude zdobit až do konce dnešního večírku. Pak vyšla ze dveří vstříc svým hostům.


 

3.

Lucius Malfoy ve svátečním obleku se otočil od postýlky svého syna. Svého dědice. Rozkošný půlroční chlapec spal v postýlce v překrásném dětském pokoji, obklopený diskrétní přítomností několika speciálně určených domácích skřítků. Děti jsou nádherné. A jeho dokonalý syn bude mít vše, nač by jen dědic starobylého domu Malfoyů pomyslel.

Vyšel z dětského pokoje a zamířil zpátky vyzvednout svou ženu. Dnes je nejdůležitější den v jejich životě. Vánoční večírek na Malfoy Manor s účastí samotného lorda Voldemorta. Nikdo nikdy nebyl tak poctěn. Svět je nádherný.

I Narcissina komorná je nádherná. Stejně jako ty předchozí čtyři. Nebo pět? Už si nepamatuje. Nikdy nepochopil, proč Cissa lpí na služebném děvčeti. Což nemají dost skřítků? Ale na druhou stranu, proč by si měl stěžovat. Ochotná, pohledná a posléze přítulná mladá dívka se vždy hodí. Zvláště když je muž ženat s tak chladnou ženou, jakou je Narcissa Malfoyová. A když holka začne nudit, není nic lehčího než se jí zbavit. Však si Cissa v brzku najde náhradu více než vyhovující. Na vkus své ženy se mohl spolehnout.

 


4.

Molly Weasleyová pohlížela z kuchyňského okna do odpoledního soumraku. Ze zbytku domu k ní doléhal rachot, který dveře nedokázaly utlumit. Bill a Charlie se prali, Percy se snažil devítiměsíčního Rona učit chodit (vždyť ještě neumí ani sedět, proboha!) a dvojčata se jako obvykle snažila navzájem zabít. Jaká rodinná pohoda! Artur se zašil bůhvíkam a ona má sama připravit pohoštění na dnešní večírek. Ale má co chtěla. Teď už je pozdě si stěžovat. Teď už je vůbec na všechno pozdě.

Bylo jí do pláče.

Dnes není ten nejlepší den. Ale přísahá, že je to naposledy!


 

5.

Artur Weasley zkontroloval stůl v rohu obývacího pokoje. Všechny nápoje byly esteticky narovnané, některé pod účinky chladicích kouzel, jiné ohřívané. Ale hlavně - vše za průhlednou clonou odolnou vůči vší dětské magii, i té náhodné. Dokonalost sama. Léty prověřeno.

Přešel ke dveřím kuchyně, aby pomohl své ženě v přípravách. Poslední dobou vypadala přepadle, byla podrážděná a současně unavená. Dovolená jim opravdu jen prospěje.

„Mollinko šmudlinko, víš co mě napadlo?"

Otočila se k němu od okna, z něhož nesoustředěně vyhlížela na dvorek.

„Co, Artie?"

„Co bys tomu řekla, kdybychom si na druhou půlku srpna pronajali půvabný malý domek na pobřeží? Dovolená jen pro nás osm, víš, křesílka na pláži, slunce, moře, děti stavějící hrady z písku..."

Usmála se přišla se k němu přitulit. „Hmm, už to vidím. Křesílka na pláži, hrady z písku, procházky v zapadajícím slunci. A nás všech devět." Pozvedla k němu hlavu. „Zní to báječně Artie! I ten srpen. Ale něco mi říká, že bychom to měli o rok odložit, co říkáš..."

Elza - Malfoy Manor.JPG
25.01.2013 18:45:56
Elza
Svět Harryho Pottera je majetkem J. K. Rowlingové, a i kdyby bylo něco mé, stejně nepíši za vidinou hmotného zisku. Při překladech vycházím ze všech podkladů dostupných v čestině, hlavně z díla pánů Medků, ale obdobně využívám všech krásných obratů, které jsem si byla schopná zapamatovat z kolektivního díla českých verzí potterovské FF. Příjemné počtení!
Vaše Elza
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one