Vítejte! Jak vidíte, stránky jsou ve výstavbě. A asi ještě dlouho budou...

Zde publikované bylo vytvořeno čistě pro potěchu čtenářstva.

P9120094.JPG

Slovní hříčky

Rok jako žádný jiný, kapitola 12
(Draca bych tedy učit vážně nechtěla)

1.
"Well," drawled Draco in a bored tone, as if Morrighan's questions were barely worth answering, "you don't see anyone in here who's been turned to stone, do you? Except you, of course." ... "I said that my shoe feels coarse," said Draco with a face so straight that Harry knew he had to be Occluding to hide the lie. He started shaking one of his legs a little like he was trying to dislodge a pebble. 
„Nóó," protáhl Draco znuděně, jako by učitelčina otázka nestála za odpověď, „nevidíte tu nikoho proměněného v kámen, že ne? Kromě tebe samé, samozřejmě." ... „Řekl jsem, že se má bota cítí nepohodlně," řekl Draco s tváří vážnou tak, až Harry věděl, že používá nitrobranu na skrytí lži. Začal třást jednou nohou skoro jako by chtěl vytřást kamínek.

2.
Besides, what a fucking bitch really did sound remarkably like what a lucky witch
Mimoto ...mám tě u prdelky opravdu zní skoro jako ...ptám se učitelky.

3.
"Morrighan's mother was a lying hog." ... "I said that I can hover an entire log." Draco blinked like he was surprised to be questioned. 
„Morrighanová je dcera z kurvy." ... „Řekl jsem, že umím vznést kmen bez kůry." Draco zamrkal rádoby v překvapení, že byl dotázán.


Čas dobrých úmyslů (pokračování Okultního hada), 12. kapitola
promluva strýčka Duncana (posuďte sami, jestli jsem mu rozuměla dobře)

"Those Aurors 'oo killed yer stepdad's mum 'n' dad, o' course. They were in the wrong place at t'wrong time. Too near a Death Eater attack, and him being in Slytherin when he was in school...wail, the Aurors in quaistion wair a husband-wife team, knew of Sallustius Snape; they wair in the same Hogwarts yair, started in '51. Didn' trust'im as far as they could throw'im, just 'cause o' his hoose. He was a good man my Patty married; I would'n've stood fer it otherwise. Our own parents died fightin' Grindelwald by Albus Dumbledore's side; Patty was only five when they died. We went to live with our Gran. I was ten, and started Hogwarts the year after. That was a golden time; knowin' that Grindelwald would trouble Europe no more, and Dumbledore was made the headmaster after that, too. But those Longbottoms didn't care that Patty and I were orphaned by Grindelwald; they cut down her and Sallustius as if they was vermin contaminatin' the airth....Witnesses said so, but it didn't matter. The Aurors was 'just doin' thair job.'" ...
Duncan snorted. "Supposed to be some o' the greatest Aurors aiver. Aye; ef I waint aroond hexin' ever'thin' that moved sometimes I'd be hittin' someone that desairved it too. Helluva way to operate..."

„Těch bystrozoru, co zabili tvymu otčimovi mámu a tátu, viš. Byli tehda jen ve špatnym čase na špatnym mistě. Moc blizko mistu, kde zautočili smrtijedi, von byl ke všemu ve škole ve Zmijozelu... viš, ty bystrozoři - to byli manžele, kery Sallustia Snapea znali ještě ze školy, byli ve stejnym ročniku, nastoupili do Bradavic v jedenapadesátym. Nevěřili mu natolik, že ho zabili jen kvuli jeho kolejni přislušnosti, viš. A přitom to byl rovnej chlap, dyť se voženil s moji Patty - jinak by ji nikdá nedostal. Naši umřeli při boji proti Grindewaldovi, bojovali za Brumbala. Patty bylo jen pět. Pak jsme bydleli s dědou. Mně bylo deset, rok nato jsem šel do Bradavic. To byly zlaty časy, Grindewald byl fuč, v Evropě byl klid a nam řediteloval Brumbal. Ale tihleti Longbottomovci se houby starali o to, že Pattyiny a moje rodiče zabil ten lump, prostě ji i Sallustia odkrouhli, jako by nebyli vic než prd otravujici vzduch... tak to řikali svědkove, ale nic z toho... bystrozoři pry jen ‚dělali svou práci'." ...
Duncan si odfrkl. „Jedni z nejlepšich bystrozoru v historii. Pcha! Pokud bych proklinal šecko, co se kolem mě hne, tak bych se samozřejmě taky občas trefil do někoho, do si to zasloužil. Dyž se kaci les, litaj třisky - ale nesmi se to přehanět!"
25.01.2013 18:06:31
Elza
Svět Harryho Pottera je majetkem J. K. Rowlingové, a i kdyby bylo něco mé, stejně nepíši za vidinou hmotného zisku. Při překladech vycházím ze všech podkladů dostupných v čestině, hlavně z díla pánů Medků, ale obdobně využívám všech krásných obratů, které jsem si byla schopná zapamatovat z kolektivního díla českých verzí potterovské FF. Příjemné počtení!
Vaše Elza
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one