Vítejte! Jak vidíte, stránky jsou ve výstavbě. A asi ještě dlouho budou...

Zde publikované bylo vytvořeno čistě pro potěchu čtenářstva.

P9120094.JPG

Východ slunce nad Karibikem

vychod.jpg

Tiše stála s tváří obrácenou k východu. Jemný ranní vánek jí cuchal dlouhé plavé vlasy, mezi bosými prsty ji šimral vlhký písek. Nekonečná vodní plán se jemně vlnila a svými studenými pažemi se snažila dosáhnout na stojící ženu. Znovu a znovu - ústup a výpad, ústup a výpad, ústup a výpad... nesčíslně pokusů, nesčíslně neúspěchů.

Chladná vytrvalost.

Kolik našich nadějí vyšlo na zmar, kolik naší snahy vyšumělo do ztracena? Nebyli jsme snad také jako to moře - donekonečna se pachtící v neměnném rytmu úspěchů a pádů, tam a zpět tisíce let...? Stále v pohybu a přitom stále na témže místě.

Neústupná zatvrzelost.

Celý život budujeme a najednou zjistíme, že to nemáme komu dát. Naše paličatost z nás udělala samotáře. Sami jsme spálili mosty pojící nás k životu. A co zbylo? Vlnící se oceán, vlhký písek a východ slunce v ráji.

Žalostně málo.

A vzpomínky. Vzpomínky... Nečekané, nechtěné, neviděné - ze zálohy přepadají a ničí, ničí, ničí... Každé jitro, každý podvečer, každou noc... celé dny. Ani oči nemusím zavírat. I teď tě vidím před sebou. Chladného, vytrvalého, neústupného, zatvrzelého. Mrtvého.

Řekni, Luciusi, není to k smíchu? 

25.01.2013 18:34:18
Elza
Svět Harryho Pottera je majetkem J. K. Rowlingové, a i kdyby bylo něco mé, stejně nepíši za vidinou hmotného zisku. Při překladech vycházím ze všech podkladů dostupných v čestině, hlavně z díla pánů Medků, ale obdobně využívám všech krásných obratů, které jsem si byla schopná zapamatovat z kolektivního díla českých verzí potterovské FF. Příjemné počtení!
Vaše Elza
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one