Vítejte! Jak vidíte, stránky jsou ve výstavbě. A asi ještě dlouho budou...

Zde publikované bylo vytvořeno čistě pro potěchu čtenářstva.

P9120094.JPG

OSVOBOZENÍ (Harryho Pottera)

autorka: sarini - překlad: Elza - beta: ansus - banner: Jimmi

originál: http://www.fanfiction.net/s/2529243


Popis: Severusi Snapeovi se začínají zdát sny, sny skutečné jako vzpomínky. Co se mu snaží jeho mysl sdělit? Dějově navazuje na Fénixův řád, tedy logicky nezahrnuje dění Prince dvojí krve a následující vývoj. Dokončeno. 53 kapitol.

Postavy: Harry P., Severus S. (poměrně nesnapeovský) a další. Stejně jako náš běžný svět obsahuje i milostné vztahy osob stejného pohlaví (ale ne HP/SS).

Přístupnost: od 16 let (pro rozumně vyspělé dospívající a starší)

Pozn. překl.: Tato dílo není zrovna pozoruhodné, neřku-li přelomové, ale jeho pokračování (dalších 53 kapitol) vyhrálo v roce 2006 cenu zlatého brku... Nicméně začít rovnou pokračováním by nebylo nejrozumnější. Existuje ještě prequel (71 kapitol), který se zabývá životem R. Lupina. Pokud někoho zajímá, nechť nám to přeloží... (nejsem sebevrah).

Prohlášení: Autorce nepatří práva k postavám ani světu, které vytvořila J. K. Rowlingová. Překladatelka vychází při překladu z díla pánů Medků a celé skvělé bezejmenné HP komunity, autorka poskytla překladatelce souhlas s přeložením díla.

31.01.2013 17:30:41
Elza
Svět Harryho Pottera je majetkem J. K. Rowlingové, a i kdyby bylo něco mé, stejně nepíši za vidinou hmotného zisku. Při překladech vycházím ze všech podkladů dostupných v čestině, hlavně z díla pánů Medků, ale obdobně využívám všech krásných obratů, které jsem si byla schopná zapamatovat z kolektivního díla českých verzí potterovské FF. Příjemné počtení!
Vaše Elza
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one